- Деталі
- Перегляди: 57
КОНЦЕПЦІЯ РОЗВИТКУ ШКОЛИ
1. Обґрунтування концептуальної ідеї розвитку школи
Освіта сьогодні перебуває під глибоким впливом змін у сучасному суспільстві. Так, протягом останніх десятиліть у багатьох країнах світу та в Україні відбувалася зміна суспільної парадигми – від технократичної до індустріальної, від індустріальної до інформаційної. На розвиток освіти вплинули суспільні інтеграційні процеси, такі напрями розвитку суспільства, як глобалізація, демократизація, створення єдиного інформаційного простору тощо. Ці зміни відбувалися такими темпами, що привели до потреби негайного перегляду та реформування освіти на всіх рівнях, оскільки існуючі системи не повністю відповідали сучасним запитам та потребували переорієнтації.
- Деталі
- Перегляди: 85
Історія села
Коськів – село Хмельницької області Шепетівського району, центр сільської ради.
Село розташоване на Горинь-Слуцькій височині, на березі річки Хомора приблизно за 46 км від її витоків.
Від чого ж походить назва Хомора? У словнику скіфських слів, вміщеному в книзі «Основы иранского языкознания. Древнеиранские языки», знаходимо такі терміни:
марге — бий, убивай, смерть
Мар — мужевбивця (у скіфів)
хамара — мар — вороговбивця
Хамара — ворог
Річка, яку ми називаємо Хомора, в давнину була глибоководна, а береги болотисті. І болото, і сама річка, очевидно, були одним із засобів стримування ворога,, а тому противник, напевно, називав цю болотну річку Хамара — ворожа.
Найдавніше поселення людей знаходилось за 2 км від сучасного села в урочищі Третій укіп. Поселення знаходилось серед боліт на дюнному підвищенні (3 м висоти), зв'язаному з корінним берегом р. Хомори, довгим, вузьким перешийком.
- Деталі
- Перегляди: 50
ІСТОРІЯ КОСЬКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ
Перша школа була відкрита в 1863 році, де навчалось 45 учнів (36 хлопчиків і 9 дівчаток). Це були діти заможних селян, адже навчання було платним.
На утримання школи потрібно було платити 104 карбованці на рік, з яких 56 карбованців одержував учитель. Ним був дяк Захарій Мартишевський. На початку XX ст. школу важко було відрізнити від простої сільської хатини. В ній навчалось 34 учні: з них 20 хлопчиків і 14 дівчаток. Дітей навчали Євгенія Писаржевська, Демид Панчук, Олекса Хоровець.
У післяреволюційні роки в Коськові було приділено велику увагу здійсненню культурної революції. Люди старшого віку відвідували лікнеп, а діти і молодь навчались у школі, яка спочатку була розміщена в кількох будинках. Тоді, навчалось 320 учнів. У 1935 році було побудовано і здано в дію приміщення нової школи. З 1936 року в Коськові почала діяти середня школа.